Japan Trip #03 – Jak zakupić bilety przed wyjazdem?

Japan Trip #03 – Jak zakupić bilety przed wyjazdem?

Masz zamiar zobaczyć New Japan „Wrestle Kingdom” i inne gale wrestlingowe w Japonii na żywo? Ten poradnik oparty na bazie własnych doświadczeń jest dla Ciebie!

Bilety na gale można nabyć będąc już w Japonii – np. w kasie biletowej mieszczącej się obok Korakuen Hall bądź sklepach NJPW Shop czy Toudoukan. Zawsze pozostaje jednak ryzyko braku dostępnych miejsc, jako że popularniejsze eventy sprzedają się bardzo szybko. Również próbując nabyć je w dzień odbywania się gali, trzeba liczyć się z tym, że będą średnio o ~1000¥ droższe.

 

Jak kupić bilety nie wychodząc z domu?

 

Nie jest to takie proste, ale przychodzi tutaj z pomocą strona -> https://buysumotickets.com/. Wystarczy skorzystać z ich formularzu kontaktowego i napisać do nich dokładnie jakie gale i miejsca chcecie zakupić. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że nie wysyłają biletów do Europy. Próbowałem ich przekonać, ale twierdzą, że poczta jest za słaba i trwa to za długo, a z FedEx nie chcą korzystać.

Co więc z tym fantem zrobić? Zawsze proszą o podanie adresu pod którym będziemy dostępni w trakcie naszego pobytu w Japonii. Nie każdy hotel na takie coś pozwala, ponieważ jest to przesyłka, którą trzeba imiennie podpisać. Mogą pojawić się tutaj nie lada komplikacje, ponieważ hotel w którym miałem zostać nie chciał na to zezwolić. Wysyłałem maile do kilku innych i również była lipa. Miałem tutaj nie lada zagwozdkę i niezły wkurw, bo aż dziwne, że tak cywilizowany kraj nie jest w stanie obsłużyć poczty do Europy. To był pierwszy z wielu przypadków, gdzie spotkałem się z irracjonalnością Japończyków.

Obszedłem to korzystając z AirBNB. W tym przypadku nie rozmawia się z pracownikami ticket desku, tylko normalnymi ludźmi, którzy udostępniają swoje pokoje. Zaproponowałem, że przywiozę Pani u której nocowałem pierwszą noc jakąś dobrą belgijską czekoladę i pozwoliła mi podać jej adres. Kilka dni przed przyjazdem dostaje się maila z tracking numberem, dzięki czemu wiemy kiedy bilety zostają wysłane. Podaje się im również kiedy dokładnie danego dnia będziemy w stanie je otrzymać:

  • rano 8:00-12:00
  • popołudniu 12:00-18:00
  • wieczorem 18:00-22:00

Osobiście wybrałem godziny poranne, ponieważ wylądowałem w Narita 30/12 i następnego dnia, 31/12 wybierałem się już na dwie gale. Nie było łatwo, by po takim jetlagu i 20 godzinach w samolocie wstać wcześniej, ale dałem radę! 😀

Czekałem na te bilety dość długo. Miałem się wymeldować o 11:00 z AirBNB, także ostatnią godzinę czekałem po prostu na chodniku przed domem w którym zostawałem na noc. Po jakimś czasie zauważyłem jakiegoś drobnego japończyka, który przyjechał śmiesznym, pokracznym samochodzikiem dostawczym i biegał z teczką pod pachą od jednego domu do drugiego. Po chwili go zatrzymałem i pokazałem maila z numerem śledzącym. Miał mnie w rejestrze, także szybki podpis i voilà! Otrzymałem swoje bilety! 🙂

Wrestle Kingdom

TICKETS INSIDE Cannot be replaced if lost! Treat like cash!” Hahahaha:D

 

 

Warto dodać, że serwis ten życzy sobie 10% z wartości całego zakupu. No ale nie ma się co tego bać, ponieważ jest i tak taniej niż kupować wejściówki w dniu show. Płatności operowane są poprzez PayPal.

 

No tak, ale skąd wiemy jakie gale odbywają się w czasie, gdy tam będziemy i jak dotrzeć do szczegółów odnośnie np. cen biletów za poszczególne miejscówki?

 

Z pomocą przychodzi tutaj świetna strona z której korzystałem tam na co dzień -> https://en.puwota.com/index.cgi? Można znaleźć tam dokładną rozpiskę gal wraz z odnośnikami do oficjalnych stron federacji i informacji cenowych. Strony te są oczywiście po japońsku, także trzeba każdą z osobna tłumaczyć na angielski. Odradzam tłumaczeń na język polski, wygląda to wtedy niezbyt przejrzyście.

Tutaj mały hint – jeżeli zaistnieje potrzeba na tej stronie wejść gdzieś głębiej, tzn. otworzyć jakąś dodatkową kartę, to zanim to zrobicie trzeba zmienić język ponownie na japoński. Inaczej wyświetli się po prostu błąd. Jest to denerwujące, ale można sobie z tym poradzić. 😉

 

Wszystko to, co opisałem wyżej i nawet nieco więcej zostało w wyraźny sposób przedstawione na poniższym wideo Steve’a Ayy, którego miałem notabene okazję poznać i zmęczyć kilka browarków. 😀

 

 

Na koniec tego artykułu muszę dodać, że odradzam zamawiania zbyt dużej ilości biletów. Osobiście na wyrost wypełniłem sobie właśnie prawie każdy dzień pobytu i potem już na miejscu pojawiły się dylematy – było coś ciekawszego w tym czasie do zrobienia, w między czasie potwierdzono bardziej interesująca mnie gale odbywającą się dokładnie w terminie innej na którą miałem już bilet, czy po prostu możemy być zmęczeni po maratonie kilku gal z rzędu i wtedy mając już bilet stajemy przed niezbyt przyjemnymi decyzjami. Radzę kupować tylko te, które na pewno zostaną wyprzedane.

 

Biletów na galę New Year Dash nie da się zamówić online

 

Jeżeli ktoś wybiera się za rok w okolicach grudnia i stycznia, to nie liczcie na zakupienie biletów „New Year Dash”. Próbowałem, ale demand był po prostu za duży i ostatecznie buysumotickets anulowało wszystkie zamówienia, wystosowując taki email:

 

You are receiving this email because you made an order for NJPW New Year Dash tickets with us.  Unfortunately, we have some terrible news.

We have been taking orders for this event for a month.  When we checked their website today, there was a new message that apparently was added 2 days ago.  It says that they have sold all Special Ringside and Reserved Seats to the fan club, and very few Ringside tickets are remaining.  They will not be selling these in the usual ticket system, only at a single physical location in Tokyo, with a strict limit of 2 tickets per customer.  We cannot work with this restriction and there will probably be a long line and quick sell-out anyway.  We have no choice but to refund everybody who ordered.  We’re as upset as you probably are about this, we put a lot of work into taking all of your orders, and now we have to refund everybody. We know how eagerly many of you wanted to go.  Those of you who ordered with us last year know that this did not happen before, and there is no way we could have expected it.

We will process refunds as fast as we can, and for those who ordered other events, we’ll ship the remaining tickets as soon as possible.

We thank you for your understanding.  It seems that NJPW is getting too popular.  We will probably not accept any orders for Dash next year, but that decision will be made much later.

 

Mam nadzieję, że ten tekst okaże komuś kiedyś pomocny!

Przeczytałeś? Machnij komentarz :)