New Japan News – Honma wraca, raport finansowy New Japan, WK12 w systemie PPV, Okada w Australii, WTL

New Japan News – Honma wraca, raport finansowy New Japan, WK12 w systemie PPV, Okada w Australii, WTL

Tomoaki Honma wrócił do New Japan gym i przygotowuje się do powrotu, co jest niemałym cudem, biorąc pod uwagę stan w jakim znajdował się kilka miesięcy temu. 3 marca bieżącego roku doznał ciężkiego urazu w okolicach kręgów szyjnych przyjmując zwykłe ddt od Jado. Spędził trzy i pół miesiąca w szpitalu, a taże musiał uczyć się ponownie chodzić… 😮

Wyniki za ostatni rok fiskalny (1 sierpnia 2016 – 31 lipca 2017) przyniosły znaczny wzrost. Przychód brutto, to 3,859 mld jenów (czyli 34 mln dolarów), co netto daje 926 mln jenów czystego przychodu (8,16 mln dolarów). Jest 17,8% więcej jeżeli chodzi o dochód brutto i 99% więcej dochodu netto w porównaniu z poprzednim okresem fiskalnym. Liczba pracowników zatrudnionych na pełny etat wzrosła z 45 do 61. Jest to najlepszy wynik od 1997 roku. Przychód brutto rozkłada się na 2,007 mld jenów z sprzedaży biletów, 1,196 mld jenów z merchandise oraz 656 mln jenów z stacji telewizyjnych i NJPW World. Jak widać, głównym źródłem przychodów są nie stacje TV, a wciąż dosyć konserwatywnie bilety i merch.

Zostając przy NJPW World – zakładając średnią liczbę subskrybentów na 55,000 i 8$ za subskrypcję oraz podział dochodów z tej platformy pół na pół z TV-Asahi, oznaczałoby to 220,000 dolarów dochodu na miesiąc/2,64 mln dolarów na rok. Wszystkie kontrakty TV dają łącznię 3,14 mln dolarów dochodu na rok, co pokazuje diametralną różnicę między japońskim i amerykańskim modelem biznesowym, gdzie główny przychód stanowią właśnie stacje telewizyjne, a bilety i merch znajdują się na szarym końcu.

Podczas gdy Hiroshi Tanahashi zyskał na popularności i zaczęto odbudowywać na jego nazwisku wizerunek New Japan, roczny fiskalny obrót wynosił 9 mln dolarów brutto. Wynik ten po sześciu latach powiększył się czterokrotnie. Porównując jednak do WWE, nie jest to nawet 5% ich rocznego dochodu brutto, który spekuluje się, że wyniesie 700 mln dolarów w tym roku. Biorąc jednak pod uwagę czysty dochód, różnica jest już o wiele mniejsza, bo dochód netto na okres od 1 stycznia do 30 września wyniósł 27,8 mln dolarów.

Podpisano kontrakt TV z DSport w Indiach. Stacja ta transmituje również Lucha Underground i Ring of Honor.

Kazuchika Okada po raz pierwszy od wielu lat pojawił się w ringu dla federacji nie związanej z New Japan. Miało to miejsce 11 listopada dla Melbourne City Wrestling, gdzie pokonał australijczyka, Slexa, przy oznaczonej metką sold out hali mieszczącej 700 fanów. Po wszystkim w wywiadzie dla Fox Sports, Okada wyjawił, że nie wiedział o przybyciu Chrisa Jericho do New Japan i dowiedział się o całym zamieszaniu znajdując się w szatni i oglądając show.

Pojawiają się plotki o tym, że „Wrestle Kingdom” 12 może trafić do ramówki pay-per-view w Stanach Zjednoczonych. Sam Chris Jericho obstaje za tym pomysłem, chociaż zdania są podobno podzielone i New Japan uważa, że NJPW World w zupełności wystarczy. Prawda jest jednak taka, że PPV załatwia się o wiele łatwiej niż rejestruje na NJPW World, które wciąż potrafi być bardzo toporne w obsłudze. NJPW transmitowało już 9 edycję największej gali roku w systemie PPV i wykupiło je wówczas 14,000 osób. Różnica czasowa to jednak wielki i problem, a także dzień tygodnia. Wtedy była to sobota, a teraz będzie to środek tygodnia.

 

Hiroyoshi Tenzan wyjawił, że dedykuje World Tag League dla Joe Daigo (były wrestler, trener i agent New Japan pro Wrestling), który właśnie trenował Tenzana i był pomysłodawcą jego obecnego ring name oraz dopasował do niego finisher, Anaconda Vise.

 

Trasa World Tag League zaczęło się 18 listopada w Korakuen Hall i trwać będzie do 11 grudnia z finałami w Fukuoka International Center. Aktualna karta na finały dzień turnieju:

 

NJPW, 11.12.2017
Fukuoka International Center

– Kota Ibushi & KUSHIDA vs. Cody & Marty Scurrl
– Rocky Romero, SHO & YOH vs. Kenny Omega, Matt Jackson & Nick Jackson
– Kazuchika Okada & Will Ospreay vs. Tetsuya Naito & Hiromu Takahashi
– World Tag League – Final: Block A #1 vs. Block B #1

 

Aktualna punktacja po trzech dniach rozgrywek:

World Tag League Standings:

Block A:
1. Juice Robinson & Sami Callihan [2]
-. Hirooki Goto & YOSHI-HASHI [2]
-. Bad Luck Fale & Chase Owens [2]
-. Yujiro Takahashi & Hangman Page [2]
5. Minoru Suzuki & Takashi Iizuka [0]
-. SANADA & „King of Darkness” EVIL [0]
-. Hiroyoshi Tenzan & Satoshi Kojima [0]
-. Yuji Nagata & Manabu Nakanishi [0]

Block B:
1. Lance Archer & Davey Boy Smith Jr. [2]
-. Raymond Rowe & Hanson [2]
-. Michael Elgin & Jeff Cobb [2]
-. Beretta & Chuckie T [2]
5. Toru Yano & Tomohiro Ishii [0]
-. Tama Tonga & Tanga Loa [0]
-. Togi Makabe & Henare [0]
-. David Finlay & Katsuya Kitamura [0]

Przeczytałeś? Machnij komentarz :)