Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) – All Japan „New Year Wars” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) – All Japan „New Year Wars” @ Korakuen Hall

Podzieliłem raport z tego dnia na dwie części, aby było bardziej przejrzyście. Ten wpis dotyczy relacji z gali All Japan, która miała miejsce w Korakuen o 12:00 tamtejszego czasu. Ze względu na atrakcje poprzedniego dnia, niestety przyszło mi się na nią trochę spóźnić… 😉

Poprzedni dzień ze względu na przygody w Roppongi i nocne zwiedzanie Tokyo Tower zakończył się o… 6 rano. Trzeba sobie jednak jakoś radzić, gdy ma się praktycznie cały czas wypełniony wrestlingiem, a Tokio ma tyle do zaoferowania, że często staje się przed dylematem olania jakiejś gali i skupienia się na czymś innym!

Pełną relację wydarzeń z poprzedniego dnia można znaleźć -> klikając tutaj. <-

 

Obudziłem się po trzech godzinach snu bez budzików i innych wspomagaczy. Zachowanie wręcz niemożliwe, bo do pracy przesuwam drzemki do momentu, aż dziewczyna mnie nie wygoni z łóżka. 😀 Mimo, że miałem dobre trzy godziny do stawienia się na następnej gali, to ruszałem się jak mucha w smole. Mała dawka snu w ostatnich dniach dawała się coraz bardziej we znaki… :p

 

AJPW w Korakuen Hall

Mimo, że musiałem złapać dokładnie ten sam pociąg, co zwykle, to znów zanim znalazłem odpowiedni peron zrobiłem niezłe koło wokół stacji i ostatecznie trafiłem na galę dobre pół godziny po jej rozpoczęciu. Nie mogłem znaleźć swojego miejsca, ale pewien Japończyk zauważył moje wahania, zagadał do mnie – co ciekawe perfekcyjnym angielskim – i zaoferował pomoc. Poczekałem jednak chwilę, ponieważ miałem miejsce w drugim rzędzie od strony kamer i nie chciałem robić zamieszania w trakcie walki (Miyhara, Yoshitatsu, Nomura & Aoyagi vs. Sai, Bodyguard, KAI & Sato). Chwilę później zagrzałem swoje miejsce. Siedział za mną Ben z którym jadłem surową koninę dzień wcześniej, także wymieniliśmy kilka słów.

 

Od dawna na wielu grupach o wrestlingu dochodziły mnie słuchy o tym, że AJPW wychodzi na prostą, mają interesujący roster oraz organizują dobre i gale i po tym, co było mi dane zobaczyć muszę się z tym zgodzić. Kupując bilet chciałem przede wszystkim zobaczyć Jun Akiyamę oraz main event, ale muszę przyznać, że Kento Miyahara robi świetną robotę i łapał niesamowity kontakt z publiką.

Battle Royal był pełen komedii, wieloosobowa walka drużynowa z Suwamą i Akiyamą zawierała kilka mocniejszych akcji, ale główną atrakcją tego wieczora były dwie ostatnie walki o tytuły World Jr. Heavyweight i Triple Crown. TAJIRI i Suzuki zrobili sprawne widowisko, chociaż była to jedynie przystawka do walki wieczoru, która była niesamowita!

 

Triple Crown: Joe Doering (c) vs. Zeus

 

Zrobię więcej miejsca na tę walkę, ponieważ wręcz trzeba ją wyróżnić. Zeus wchodził na ring przy akompaniamencie sztandarów, co działo się niedaleko miejsca w którym siedziałem. Następnie Doering, który po walce z rakiem i urazem mózgu rusza się jak nigdy wcześniej! Na żywo wygląda ogromnie. Przedstawiono typową batalię wagi ciężkiej w stylu All Japan, jakiej próżno szukać w New Japan Pro Wrestling. Co chwile sobą rzucali, bądź wymieniali się mocarnymi chopsami, co robiło piorunujące wrażenie. Klatka piersiowa Doeringa ociekała po kilku takich wymianach krwią. W drugim etapie spotkania byłem już kilka razy pewien, że całość się zakończy, ale zamiast tego umiejętnie budowali emocje do samego końca. Wyglądało to tak, jakby budowali grunty pod zmianę mistrza, ale nowoczesny Stan Hansen obronił tytuł.

Całą walkę można obejrzeć -> klikając tutaj. <- 

 

Widać mnie między innymi, gdy po wszystkim Doering przechodzi wokół ringu celebrując z pasem mistrzowskim i poklepałem go po plecach. 😀

Rezultaty przetłumaczone z purolove.com

AJPW „NEW YEAR WARS 2018”, 2/01/18 (Samurai! TV)
Tokyo Korakuen Hall
1,522 Fans –
 Super No Vacancy

0. Keiichi Sato pokonał Yusuke Okada (5:29) przez Modified Fisherman Buster.
1. Masanobu Fuchi, Dick Togo & Atsushi Maruyama pokonali Osamu Nishimura, Yohei Nakajima & Ultimo Dragon (4:39) po tym jak Togo poddał Nakajima przez Crossface.
2. Kento Miyahara, Yoshitatsu, Naoya Nomura & Yuma Aoyagi pokonali Ryouji Sai, The Bodyguard, KAI & Hikaru Sato (7:39) gdy Miyahara wykonał Blackout na Sato.
3. New Year Openweight Battle Royal: KAI pokonał Atsushi Maruyama przez Meteor Impact (10:48). Kolejność eliminacji: Hikaru Sato, Masanobu Fuchi, The Bodyguard, Kento Miyahara, Naoya Nomura, Yuma Aoyagi, Keiichi Sato, Yoshitatsu, Ryouji Sai, Osamu Nishimura, Yusuke Okada, Black Tiger VII, Yohei Nakajima, Kaji Tomato, Yutaka Yoshie, Fuminori Abe & Atsushi Maruyama.
4. AJPW World Tag Team Title Prelude: Suwama, Shuji Ishikawa & Atsushi Aoki pokonali Jun Akiyama, Takao Omori & Koji Iwamoto (8:24) gdy Aoki wykonał Cross Armbreaker na Iwamato.
5. AJPW World Jr. Heavyweight Title: TAJIRI (c) pokonał Kotaro Suzuki (12:42) przez Buzzsaw Kick (3rd defense).
6. Triple Crown: Joe Doering (c) pokonał Zeus (20:09) przez Revolution Bomb (1st defense).

 

W następnej relacji wciąż z tego samego dnia pobytu – wizyta w sklepie Toudoukan (również materiał wideo), relacja z gali Big Japan w Korakuen oraz wypad do baru z Japońskimi fanami wrestlingu. 😀

 

Prowadzę na blogu relacje z każdego dnia pobytu:

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (29/12/17 & 30/12/17): Przylot!

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (31/12/17) „TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (1/01/18) ZERO1 „Happy New Year” @ Korakuen Hall

 

Przeczytałeś? Machnij komentarz :)