Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (3/01/18) – FREEDOMS „HAPPY NEW FREEDOM 2018” @ Shinkiba 1st RING

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (3/01/18) – FREEDOMS „HAPPY NEW FREEDOM 2018” @ Shinkiba 1st RING

Ostatni dzień przed kluczem imprezy, Wrestle Kingdom 12, znów wypełniony był po brzegi atrakcjami związanymi z pro wrestlingiem. Tym razem padło na eventy FREEDOMS (zorientowanej w kierunku krwawych death matchów) oraz STARDOM, czyli topowej federacji joshi (kobiet). Obie te gale miały miejsce w hali Shin-Kiba 1st RING, która znajduje się pięć minut spacerem od stacji kolejowej Shinkiba.

Droga do Shinkiba

Coraz trudniej było ogarnąć się i wyrobić na czas. Kolejna noc w której spałem raptem 3 godziny ze względu na atrakcje z poprzedniego dnia i zabawę w knajpie z dwoma Japończykami. Relacja z tamtych baletów znajduje się tutaj.

Gale FREEDOMS i STARDOM nie odbywały się w Korakuen Hall, do którego miałem z miejsca pobytu jakieś ~2,5km i kilkanaście minut metro. Shinkiba znajduje się na uboczu Tokio i z okolicy Akihibara/Ueno gdzie wówczas przebywałem, przeprawa pociągami to teoretycznie dobre 40 minut jazdy. W moim przypadku nieco więcej, bo jak zwykle musiałem się nieco pogubić i wysiąść na innej stacji haha:D

 

Steve Ayy

Na ten wypad ustawiłem się z poznanym wcześniej Amerykaninem, Steve’m. Warto było go tam mieć przy sobie z kilku powodów – ma sporą wiedzę na tematy death matchów i wszystkiego, co z tym związane. Poza tym, to był jego czwarty raz w Japonii, także był bardziej zorientowany w okolicy, a także w rejonie Shinkiba nie ma zupełnie nic poza stacją kolejową, także łatwiej było jakoś zabić czas we dwóch (pojechaliśmy do Yokohama) i zresztą całkiem zabawny z niego gościu. 🙂

Mnie ta forma pro wrestlingu nigdy nie kręciła, także dowiedziałem się od niego wiele nowych rzeczy. Generalnie to super uczucie, gdy po niemal 20 latach zgłębiania tego tematu, odkrywa się bądź jest się świadkiem jakichś nowości. Steve Ayy prowadzi bloga oraz podcasty na temat death matchów. Zainteresowanych odsyłam na jego stronę – można to zrobić klikając tutaj.

 

Gala FREEDOMS „HAPPY NEW FREEDOM 2018”

 

Event ten nie był jakimś głównym wydaniem FREEDOMS. Był to raczej nigdzie nie transmitowany house show, który miał za zadanie rozwinąć scenariusze dla lokalnego fanbase’u i wyłonić pretendenta do głównego mistrzostwa tej federacji. Całość miała miejsce w hali Shinkiba, która przez bliską lokalizację do stacji kolejowej i tanie koszty wynajmu, jest bardzo popularna wśród mniejszych federacji. Miejsce to jest bardzo skromne – mieści do 290 osób. Dzięki temu cała akcja praktycznie odbywa się obok odwiedzających, co w dodatku z takim „garażowym” klimatem i wszystkimi ścianami oraz sufitem wymalowanym na czarno, tworzy niesamowity klimat!

Generalnie charakter tego miejsca i federacji jest bardzo undergroundowy. Czuć hardcore’owy charakter. Również fani, którzy przyszli na galę FREEDOMS wyglądali nieco inaczej od tych, których spotykałem w Korakuen. Ciężko to ubrać w słowa, ale większość z nich to taki jakby „margines” haha:D Mogłem ubrać się w cokolwiek, a akurat tego dnia założyłem… purpurową koszulkę Macho Mana, także cała uwaga była skupiona na mnie. 😀

 

Jak widać na zdjęciu wyżej – miałem pierwszy rząd tuż obok rampy po której wchodzą wrestlerzy i tuż za stołem, gdzie jakaś kobieta zapowiadała uczestników i uderzała w ring bell. Dwie walki na tej gali zapamiętały mi się na dłużej:

Mammoth Sasaki, Toru Sugiura & KAZMA SAKAMOTO vs. Masashi Takeda, Minoru Fujita & Gunso

Był to taki street fight, gdzie bawiono się w brawle i zabawy broniami wokół całej areny. To wszystko w akompaniamencie jakiejś mocnej muzyki, która towarzyszyła temu spotkaniu przez cały czas. Świetny patent, pobudza emocje. Przypomina to, co drużyna The Gangstas robiła w latach 90 na ringach ECW. Było tam kilka świetnych spotów, nagrałem część z nich na telefonie i każdy, kto śledzi mnie na facebooku, może zobaczyć tam fragment tego brawlu. Super sprawa! 😀

Według Steve’a było to tutaj delikatnie robione i na nagrywanych galach idą dopiero na całość. Organizują to ponoć w taki sposób, że nie ma w tej hali miejsc siedzących, wszyscy fani stoją i przemykają pomiędzy brawlującymi wrestlerami. Na pewno będę chciał w czymś takim uczestniczyć podczas mojego następnego pobytu w Japonii! 😉

 

Przerwa

Wyszedłem na zewnątrz. Stojąc w kolejce po coś do picia, zauważyłem kogoś, kto wyglądał na obcokrajowca. Poznałem w ten sposób jakiegoś Francuza, który mieszka w Japonii od dobrych dziesięciu lat i spędził ponad 6 godzin w pociągach, aby dotrzeć na tę galę. To się nazywa wierne oddanie tej rozrywce!

Chwilę później rozmawiałem z Steve’m i podeszły do nas jakieś dwie piane japonki, które znały już mojego kompana z USA. Zdawały się być nami zaaferowane i robiły takie maślane oczy, że gdyby moje serce nie należało już do kobiety czekającej na mnie w domu, to mógłbym bardzo łatwo uczynić ten dzień jeszcze bardziej interesującym… Chwilę później Steve powiedział mi, że poznał je na poprzedniej gali jaką odwiedzał w Shinkiba i były wtedy tak „zrobione” i napalone, że gdyby nie miał żony, to spokojnie mógłby zrobić je obie.

 

Krwawy chrzest Tomoya Hirata vs. Jun Kasai

Wspominany często w tym wpisie kompan z USA wyjawił mi jeszcze przed tą walką, że będzie to dosyć krwawy pojedynek. Powodem jest fakt, że Tomoya Hirata wkracza w świat „death matchów” i aby przyzwyczaić skórę (zwiększyć jej grubość), w każdej z jego początkowych walk musi przejść przez taki krwawy chrzest. 

 

Generalnie, nie jest to jakoś super przyjemne w odbiorze, ale cóż. Takie rzeczy mają miejsce na świecie i również łapią się pod banderę pro wrestlingu. Zacząłem zwracać uwagę na to, że ujmę to „zaawansowani death matchowcy” mają faktycznie grubszą skórę i nie krwawią na tyle, ile powinni bądź raczej – ile krwawiłyby osoby bez odpowiedniego treningu.

Podczas tej walki musiałem zejść ze swojego miejsca na bok i Kasai chwilę później wylądował na nim z Hiratą, robiąc piledriver z rampy. 😮

 

REZULTATY PRZETŁUMACZONE Z PUROLOVE.COM

 

FREEDOMS „HAPPY NEW FREEDOM 2018”, 03.01.2018
Shin-Kiba 1st RING
220 Fans

1. Dragon Libre pokonał Chikara (7:30) przez Modified Pinfall.
2. King of FREEDOM World Title Next Challenger Tournament – Semi Final: Kenji Fukimoto pokonał Takashi Sasaki (7:48) przez Inside Cradle.
3. King of FREEDOM World Title Next Challenger Tournament – Semi Final: GENTARO pokonał Daisuke Masaoka (9:36) przez Ankle Hold.
4. UWA World Jr. Heavyweight Title: Yuya Susumu (c) pokonał Kamui (11:51) przez Calf Lock (4th defense).
5. Mammoth Sasaki, Toru Sugiura & KAZMA SAKAMOTO pokonali Masashi Takeda, Minoru Fujita & Gunso (12:05), gdy Sasaki wykonał 29-Years-Old na Fujita.
6. Jun Kasai pokonał Tomoya Hirata (11:37) przez Cross Armbreaker.
7. King of FREEDOM World Title Next Challenger Tournament – Final: Kenji Fukimoto pokonał GENTARO (13:31) przez Package Piledriver.

 

Wkrótce następna część relacji z tego dnia – wyprawa do Yokohama oraz gala STARDOM.

 

Prowadzę na blogu relacje z każdego dnia pobytu:

R

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (29/12/17 & 30/12/17): Przylot!

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (31/12/17) „TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (1/01/18) ZERO1 „Happy New Year” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) @ All Japan „New Year Wars” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) @ Big Japan „2018 New Year” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (3/01/18) – FREEDOMS „Happy New Freedom 2018” @ Shinkiba 1st RING

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (3/01/18) – STARDOM @ Shinkiba 1st RING

Przeczytałeś? Machnij komentarz :)