Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (31/12/17) – „TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (31/12/17) – „TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017” @ Korakuen Hall

Dotarcie do AirBNB w którym spędziłem pierwszą noc zajęło mi dobre pięć godzin po wylądowaniu na lotnisku Narita o 19:00. Powinna to być jedynie godzina z hakiem, ale zmęczenie i przeziębienie dało się we znaki, a także przytłaczająca zjawiskowość wszystkiego, co mnie otaczało. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo żadne opisy tego sprawiedliwie nie oddadzą, ale w Tokio co chwile spotyka się coś dziwnego, nowego i całkowicie rozbrajającego. W pierwszych dniach tak bardzo pochłonięty byłem rozglądaniem się wokół, że wszedłbym kilka razy na przejście na pieszych przy czerwonym świetle. 😀

 

Droga z Narita Airport do AirBNB

W planach miałem spędzić cały pobyt w Capsule Hotel z wyjątkiem nocy z 4 na 5 stycznia, którą to zarezerwowałem sobie w Tokyo Dome Hotel. Musiałem jednak zmienić swoje plany, ponieważ miejsce w którym miałem pierwotnie się zatrzymać nie chciało zgodzić się na odebranie dla mnie poczty z biletami na gale wrestlingowe.

Nie było tak łatwo dostać się do tego AirBNB. Dostałem dziesiątki maili od właścicielki mieszkania, gdzie musiałem jej kilka razy potwierdzić, że sprawdziłem wygląd jej apartamentu w Google Streetview i wiem dokładnie na którym piętrze się znajduje oraz gdzie szukać klucza… oO Prawdopodobnie wiele innych turystów pukało do nie tych drzwi co trzeba i wzywana była nawet policja. 😮

Super, świetny motyw na początek po 20 godzinach męczarni w samolocie! Dostęp nie był taki prosty – mieszkanie mieściło się na czwartym piętrze. Najpierw spod jakiejś wycieraczki musiałem wydobyć klucz do skrytki. Skrytka miała miejsce gdzieś na drugim piętrze. Tam mieścił się dodatkowy klucz i kod do mieszkania. Nie było to takie proste! 😀 Około godziny 1 nad ranem udało mi się w końcu zasnąć.

O 8:00 rano pobudka i oczekiwanie na bilety, co zostało zresztą szerzej opisane w artykule, opisującym proces zamawiania biletów: Jak zakupić bilety przed wyjazdem?

 

Wyposażenie Capsule Hotel… 😮

Odbiór biletów zajął mi za dużo czasu i w związku z tym musiałem odpuścić galę Ice Ribbon „Ribbonmania” na którą również zakupiłem ticket. Po wymeldowaniu się z AirBNB, przyszła pora na zameldowanie się w Capsule Hotel mieszącym się nieopodal stacji Ueno. Chciałem jak najbliżej regionu Korakuen i padło na tę lokalizację. Było świetnie ~2km od Korakuen i Akihibara, także było szybko i sprawnie do ciekawych miejsc. Hotel w którym przyszło mi spędzić następne pięć dni był dosyć dziwny i zarazem interesujący – nie można było chodzić tam w butach, także za każdym razem gdy wchodziłem musiałem je zdjąć, udać się w skarpetkach do sekretarza, skąd dostawałem kluczyk do małej szafki gdzie musiałem je najpierw zanieść i zamknąć (miałem zawsze niemały problem, by upchnąć moje buty rozmiaru 47 do ich ciasnego schowka). Następnie powrót z kluczykiem i dopiero wtedy dostawałem klucze do szafki na moje rzeczy i kapsuły. Generalnie nie mogłem tam narzekać – sauna i japońskie ciepłe łaźnie były dostępne 24h. Toalety oferowały codziennie nowe grzebienie, golarki, płyny do i po goleniu, szczoteczki, itp. Jedyny dziwna sprawa, to wyposażenie kapsuły… był tam telewizor podwieszony do sufitu i tylko jedna dostępna stacja z… japońskim porno! Żeby jeszcze coś ciekawego tam leciało, ale najciekawsze miejsca były ocenzurowane haha:D

 

Korakuen Hall i Tokyo Dome na żywo po raz pierwszy!

Po odłożeniu swoich rzeczy na miejsce nadeszła „wiekopomna chwila”. Udałem się w kierunku Korakuen Hall, korzystając z linii kolejowej z stacji Ueno do Kasuga z której wyjście znajduje się tuż za Tokyo Dome. Początkowo każda podróż komunikacją miejską zajmowała mi przynajmniej pół godziny więcej niż powinna. Gubiłem się, nie wiedziałem gdzie wsiąść i tak dalej, ale z czasem zacząłem robić to już mechanicznie.

Korakuen Hall

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem Tokyo Dome i wszystko to, co się wokół niego znajduje – Korakuen Gardens, olbrzymia kolejka górska wydająca ogrom hałasu, diabelski młyn, 42 piętrowe Tokyo Dome Hotel, tony innych atrakcji i oczywiście historyczne Korakuen Hall, to niemalże piałem z zachwytu. Nie wiadomo było na co się patrzeć. 🙂

Po raz pierwszy wchodziłem do Korakuen dosyć onieśmielony. Nie zauważyłem windy, także wszedłem na piąte piętro po legendarnych schodach otoczonych czarnymi ścianami, zapisanymi wzdłuż i wszerz białymi markerami i sprayami. Super sprawa! Wkrótce powinien pojawić się na blogu osobny artykuł poświęcony temu miejscu – streszczenie historii, opisy i zdjęcia z wewnątrz. Po prawej wejście na parter tej legendarnej hali.

 

Sklepy sieci Lawson pełne były reklam Wrestle Kingdom 12

To była jednak taka poznawcza wyprawa do Korakuen, bo gala „TOSHIKOSHI” miała odbyć się dopiero za dwie godziny. Idąc dalej wybrałem się do sklepu marki Lawson, który mieścił się jakieś 100m dalej. Można było wybrać tam pieniądze, a także zrobić nabyć artykuły spożywcze i całe miejsce pełne było od reklam nadchodzącego „Wrestle Kingdom”. Robiło to piorunujące wrażenie! Następnie wybrałem się pod sklep Toudoukan i New Japan Shop, ale oba ze względu na święta narodowe były zamknięte. Przed jednym ze sklepów poznałem też pierwszą z chyba setki osób z jakimi miałem okazję wymienić później kontakty. Hugo pochodzi z Quebec w Kanadzie i od dziesięciu lat występuje w regionalnych federacjach. Pogadaliśmy dobrą godzinę, po czym przyszedł czas na galę.

Miałem trochę obaw, jak np. nie byłem pewien czy znajdę swoje miejsce na hali, bo wszystko na bilecie jest napisane po japońsku i nie chciałem zrobić niczego głupiego, ale gdy obsługa zauważyła, że się dłużej nad tym zastanawiam, to sami podeszli do mnie i zaprowadzili mnie na swoje miejsce! 🙂 Miałem drugi rząd, tuż za tabliczką „WEST”, czyli po zachodniej stronie hali. Po kilku galach siedziałem już prawie z każdej strony, także sam znajdowałem bez problemu swoje miejsca.

 

Wrażenia z turnieju drużynowego Big Japan i DDT

Gala była świetna! Gimmickiem gali było połączenie sił Big Japan i DDT w turnieju drużynowym. Było tam więcej komedii niż „poważnego” wrestlingu, ale nie można było narzekać, czy też nie było czasu na nudę, mimo aż 16 walk. Większość starć była krótka, także co chwile wymieniano talenty w ringu i dzięki temu, cały czas działo się coś nowego i było świeżo.

Świetnie wspominam komediowe walki w których udział brał Abdullah Kobayashi (w roli Stana Hansena), Colt Cabana (w roli The Sheika), Hideki Suzuki (w roli Bruiser Brody’ego) oraz Konosuke Takeshita (w roli Jimmy Snuka). Zrobili nawet nie jedną, a bodajże trzy walki w których próbowali w komediowy sposób odtworzyć legendarne rywalizacje z All Japan lat 80′ w wykonaniu The Sheik & Hansen vs. Brody & Snuka. Było tam wiele śmiechu i zabawy! 😀

 

WODA, WODA, WSZĘDZIE WODA!

Toshikoshi Dalej nie sposób nie wspomnieć o The Brahman Brothers, którzy znani są z polewania publiki wodą! Cała hala była mokra, a osoby siedzące bliżej w szczególności… jako, że miałem drugi rząd, to dostało mi się nie raz! Nie zawsze było to śmieszne, bo zalano mi również Nikona. Chociaż inni mieli gorzej, bo obrzucali fanów również ciastem i ketchupem. 😀 Podczas przerwy ogłoszono Japanese Indy Awards 2017 i wtedy też zamieniłem po raz pierwszy kilka słów z Amerykaninem, Steve’m z którym trzy dni później wybrałem się do Yokohama, a także udało się nam się dwa dni później nieźle zabalować z dwoma Japończykami. 😀

Następnie TAKA Michinoku 25th Anniversary match, który zakończył się dokładnie o 24:00 – zaczęto odliczać przyłożenie w ostatnich trzech sekundach przed nowym rokiem! Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek przywitam rok w taki sposób! 😀

W finałach turnieju odstawiono komedie na bok i skład Hideki Suzuki & Konosuke Takeshita  vs. Daisuke Sekimoto  & Kazusada Higuchi  odpalił mocne widowisko na zakończenie. Po wszystkim zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcie w środku ringu i wszyscy zaczęli opuszczać halę.

Przy wyjściu z hali stało czterech wrestlerów z Pro Wrestling ZERO1, którzy rozdawali ulotki na ich jutrzejsze show. Przed budynkiem zebrał się niemały „okrąg” obcokrajowców, gdzie poznałem wiele osób z USA. Wkrótce z budynku zaczęli wychodzić wrestlerzy i większość z nich nam machała. Podszedł do nas Colt Cabana i zamieniliśmy z nim kilka słów, gratulując mu dobrego występu.

Mieliśmy udać się na jakiegoś browara, ale wszystko było pozamykane ze względu na święto, a także przynajmniej ja byłem wciąż zmęczony po jetlagu i pobudce wcześnie rano, także udałem się z powrotem do mojej kapsuły.

Galę można zobaczyć -> klikając tutaj. <-

Bardzo mi się ten dzień podobał, ale dopiero miałem się przekonać, że generalnie każdy kolejny dzień wypadał będzie lepiej od poprzedniego. 🙂

Wybrane nagrania wideo:

Rezultaty przetłumaczone z serwisu purolove.com:

„TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017 ~ TOSHIWASURE! SHUFFLE TAG TOURNAMENT” 31.12.2017 (Samurai! TV)
Tokyo Korakuen Hall
1,411 Fans
 – Super No Vacancy Full House

1. Shuffle Tag Tournament – Block A Round 1: Daisuke Sekimoto  & Kazusada Higuchi  pokonali Ryota Hama  & Takao Soma  (6:06) gdy Sekimoto Soma odliczył Hama po Ookido Press.
2. Shuffle Tag Tournament – Block B Round 1: Kazuki Hashimoto  & Akito pokonali Kota Sekifuda  & Ryota Nakatsu  (4:32) gdy Akito poddał Nakatsu przez Figure-Four Leg Lock.
3. Shuffle Tag Tournament – Block C Round 1: Daisuke Sasaki  & Brahman Kei pokonali Antonio Honda & Takuya Nomura  (7:21) gdy Sasaki odliczył Honda po Nobody’s Perfect.
4. Shuffle Tag Tournament – Block D Round 1: Danshoku Dino  & Daichi Hashimoto  pokonali Keisuke Ishii  & Zangief Ueki (Takayuki Ueki)  (9:53) gdy Dino odliczył Ueki po Screw Pile Danshoku Driver.
5. Shuffle Tag Tournament – Block E Round 1: HARASHIMA  & Yuko Miyamoto pokonali Yukio Sakaguchi  & Yuya Aoki  (3:28) gdy Miyamoto odliczył Aoki po Fire Thunder.
6. Shuffle Tag Tournament – Block F Round 1: Isami Kodaka  & Yoshihisa Uto  pokonali Masahiro Takanashi  & Tatsuhiko Yoshino  (6:34) gdy Uto odliczył Yoshino po Axis Fall.
7. Shuffle Tag Tournament – Block G Round 1: Abdullah Kobayashi  & Colt „Boom Boom” Cabana pokonali Minoru Fujita & Shunma Katsumata  (4:21) gdy Kobayashi poddał Katsumata po Crab Hold.
8. Shuffle Tag Tournament – Block H Round 1: Great Kojika  & Tetsuya Endo  vs. Hideki Suzuki & Konosuke Takeshita  – Time Limit Draw (10:00).
8a. Shuffle Tag Tournament – Block H Round 1: Hideki Suzuki & Konosuke Takeshita  pokonali Great Kojika  & Tetsuya Endo  (1:38) gdy Takeshita poddał Kojika po Horizontal Cradle.
9. Shuffle Tag Tournament – Round 2: Daisuke Sekimoto  & Kazusada Higuchi  pokonali Kazuki Hashimoto  & Akito (1:52) gdy Higuchi poddał Akito przez Japanese Leg Roll Clutch Hold.
10. Shuffle Tag Tournament – Round 2: Daisuke Sasaki  & Brahman Kei pokonali Danshoku Dino  & Daichi Hashimoto  (8:09) gdy Sasaki poddał Dino po Horizontal Cradle.
11. Shuffle Tag Tournament – Round 2: HARASHIMA  & Yuko Miyamoto pokonali Isami Kodaka  & Yoshihisa Uto (9:57) gdy HARASHIMA odliczył Uto przez Somato.
12. Shuffle Tag Tournament – Round 2: Abdullah Kobayashi  & Colt „Boom Boom” Cabana vs. Brody the Hideki (Hideki Suzuki) & Jimmy Takeshidata (Konosuke Takeshita)  – No Contest (2:17).
12a. Shuffle Tag Tournament – Round 2: Brody the Hideki & Jimmy Takeshidata  pokonali Abdullah Kobayashi  & Colt „Boom Boom” Cabana (2:50) gdy Cabana został odliczony poza ringiem.
13. Shuffle Tag Tournament – Semi Final: Daisuke Sekimoto  & Kazusada Higuchi  pokonali HARASHIMA  & Yuko Miyamoto (9:47) gdy Sekimoto odliczył Miyamoto po German Suplex Hold.
14. Shuffle Tag Tournament – Semi Final: Brody the Hideki & Jimmy Takeshidata  pokonali Daisuke Sasaki  & Brahman Kei (7:02) gdy Takeshidata odliczył Kei po Superfly Splash.
15. TAKA Michinoku 25th Anniversary Match: Kotaro Yoshino , Dinosaur Takuma , Kazumi Kikuta  & MAO  pokonali TAKA Michinoku , Dick Togo, Ryuji Ito  & Sanshiro Takagi  (13:16) gdy MAO wykonał Horizontal Cradle na TAKA.
16. Shuffle Tag Tournament – Final: Hideki Suzuki & Konosuke Takeshita  pokonali Daisuke Sekimoto  & Kazusada Higuchi  (12:44) po tym jak Suzuki wykonał Double-Arm Suplex na Higuchi.

Japanese Indy Awards 2017:

– MVP: Hideki Suzuki
– Best Bout: Masashi Takeda vs. Masaya Takahashi (BJW 17.12.2017)
– Best Unit: DAMNATION
– Best Show: BJW 17.11.2017 @ Ueno Imperial Park Outdoor Stage
– Best Newcomer: Andre the Giant Panda
– Special Merit Award: Mr. Pogo

 

Wybrane zdjęcia:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Prowadzę na blogu relacje z każdego dnia pobytu:

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (29/12/17 & 30/12/17): Przylot!

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (31/12/17) „TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (1/01/18) ZERO1 „Happy New Year” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) @ All Japan „New Year Wars” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) @ Big Japan „2018 New Year” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (3/01/18) – FREEDOMS „Happy New Freedom 2018” @ Shinkiba 1st RING

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (3/01/18) – STARDOM @ Shinkiba 1st RING

Przeczytałeś? Machnij komentarz :)