Toudoukan – Największy sklep wrestlingowy na świecie!

sklep wrestlingowy toudoukan

Toudoukan – Największy sklep wrestlingowy na świecie!

Toudoukan, to największy sklep wrestlingowy na świecie. Sklep jedynak nie wyraża jego zawartości sprawiedliwe – to istne muzeum! Można znaleźć tam praktycznie wszystko – od archiwalnych i współczesnych magazynów, płyt dvd i autografów, przez koszulki, bluzy, spodnie, setki masek wrestlerów i figurek, aż po repliki rzadko spotykanych pasów mistrzowskich i używane przez wrestlerów w ringu stroje i buty!

Sklep wrestlingowy Toudoukan, to miejsce, które od dawna chciałem odwiedzić. Podczas mojego tygodniowego pobytu w Japonii, pukałem tam do drzwi niemalże codziennie. Pierwsze dwa dni niestety bezskutecznie, ponieważ trafiłem akurat na te nieliczne dnie w roku, gdzie całość z powodu świąt jest zamknięta (Sylwester i Nowy Rok). Od drugiego stycznia był to mój stały punkt programu na każdy dzień! Na końcu tego artykułu znaleźć można nagranie wideo z wnętrza sklepu, gdzie omawiam wszystko to, co można tam znaleźć!

Zapraszam do oglądania i subskrypcji impulsywnego kanału o wrestlingu na YouTube, gdzie pojawi się wkrótce wiele ciekawych nagrań z Tokio – między innymi wizyta w innym sklepie, New Japan Shop. Możesz dać szansę nowemu kanałowi, klikając tutaj. 🙂

Czy można tam znaleźć rzeczy związane z WWE i federacjami nie mającymi wiele wspólnego z Japonią?

 

Oczywiście! Znalazłem tam nawet gitarę z logiem WWF, także świadczy to tylko o tym, jak bardzo szeroki i wyszukany mają asortyment… 😀

Jak znaleźć sklep wrestlingowy Toudoukan?

 

Szyld reklamowy obok sklep wrestlingowy ToudoukanSklep ten mieści się niecałe 300 metrów spacerem od Tokyo Dome. Idąc z Korakuen Hall, mijamy sklep Lawson i most nad rzeką Kanda, po czym skręcamy w lewo obok stacji Suidōbashi. Chwilę później na ulicy powinniśmy dostrzec szyld widoczny na zdjęciu po prawej stronie. Następnie wsiadamy do windy i wjeżdżamy na czwarte piętro.

I jesteśmy! Tylko uwaga, bo to istny złodziej czasu! Spędziłem tam dobre pięć godzin podczas mojego pierwszego pobytu, co było nie lada niespodzianką, bo wydawało mi się, że krzątam się tam zaledwie kwadrans… 😀

 

Jak to wygląda cenowo?

 

To zależy. Można nabyć bezcenne magazyny z dawnych lat za cenę kromki chleba, czy też załapać nie małą finansową zadyszkę przy pasach mistrzowskich bądź prawdziwych strojach wrestlerów, używanych przez nich w ringu.

Asortyment i ceny sprawdzić można na oficjalnej stronie sklepu -> klikając tutaj. <-

 

Czy można zrobić zakupy online?

 

Tak. Wystarczy kliknąć wyżej podany link do angielskiej wersji strony sklepu. W sekcji FAQ rozwiane zostanę także wszelkie wątpliwości odnośnie opcji wysyłkowych czy płatniczych.

 

Wybrane zdjęcia

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Relacja wideo

 

 

 

Wizyta w tym sklepie była częścią mojego tygodniowego pobytu w Tokio, gdzie wybrałem się, by zobaczyć NJPW „Wrestle Kingdom” 12. Prowadzę na blogu relacje z każdego dnia pobytu:

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (29/12/17 & 30/12/17): Przylot!

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (31/12/17) „TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2017” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (1/01/18) ZERO1 „Happy New Year” @ Korakuen Hall

Relacja z drogi do Wrestle Kingdom (2/01/18) All Japan „New Year Wars” @ Korakuen Hall

 

Przeczytałeś? Machnij komentarz :)